A vidéki életet támogató egyesület

Főbb céljaink

Közösségépítés

Nagyon fontosnak tartjuk a közösségek létrehozását úgy, hogy nálunk a közösségek legfőbb alappillére az elfogadás, mint a vidéki életmódhoz kötődő érték. Elfogadjuk egymást különbözőségünkben és azonosságainkban egyaránt.

Megőrzés

Gondoskodunk a természeti értékek, mint a termőföld, az erdők és a vízkészlet, a biológiai sokféleség, kiváltképp a honos növény- és állatfajok, valamint a kulturális értékek, fenntartásáról és a jövő nemzedékek számára való megőrzéséről oktatási, nevelési tevékenységeken keresztül.

Példamutatás

A vidéki élet értékeinek, és fenntartható növénytermesztés és állattenyésztés bemutatását tagjaink példamutatásán, oktatások tartásán, oktatási anyagok összeállításán keresztül végezzük. Egyesületünk különös figyelmet fordít az elfogadásra, kitartásra, és összetartó együttműködésre való nevelésre gyermekeknél és felnőtteknél egyaránt.

Rendezvények, programok tartása

Évente több ezer embert érünk el online és offline térben, a tevékenységünkhöz kapcsolódó különböző rendezvényeinkkel. Eseményeinken a kicsiktől az öregekig minden korosztály számára nyújtunk érdekes, játékos és fejlesztő programokat.

Ez a mi történetünk

.

A facebook.com közösségi oldalon 2018. óta működő Vidéken "Bénázók" :) nevű csoport  tematikájában a vidéki élettel, háztáji gazdálkodással, vidéki hagyományokkal, szokásokkal, és modern, környezettudatos szemlélettel szervezi közösségbe a hasonló értékrendű és érdeklődésű embereket. A csoport zárt, kizárólag meghívásos alapon bővül . A közösség nemcsak gazdálkodói tapasztalatokkal rendelkező, vidéki emberekből áll, hanem a társadalom minden szegmenséből vannak tagjaink, akiket érdekel, vonz a vidéki életforma, képesek azonosulni a vidéki élet értékeivel, szeretik a növényekről, állatokról való gondoskodást, a vidéki építészetet, a vidék használati tárgyait, eszközeit, gépeit.