KIK VAGYUNK

Ez a mi történetünk

A facebook.com közösségi oldalon 2018. óta működő Vidéken "bénázók" :) nevű csoport tematikájában a vidéki élettel, háztáji gazdálkodással, vidéki hagyományokkal, szokásokkal, és modern, környezettudatos szemlélettel szervezi közösségbe a hasonló értékrendű és érdeklődésű embereket. A csoport zárt, kizárólag meghívásos alapon bővül, jelenleg 10849 taggal rendelkezik. A csoport nemcsak gazdálkodói tapasztalatokkal rendelkező, vidéki emberekből áll, hanem a társadalom minden szegmenséből vannak tagjaink, akiket érdekel, vonz a vidéki életforma, képesek azonosulni a vidéki élet értékeivel, szeretik a növényekről, állatokról való gondoskodást, a vidéki építészetet, a vidék használati tárgyait, eszközeit, gépeit.

A csoport azért jött létre, hogy a vidéken élőket, és a vidék iránt érdeklődőket, rajongókat egy békés, elfogadó, egymást támogató környezetben fogja össze, ahol a csoport tagjai nem csak tapasztalataikkal segíthetik egymást, de akár valódi segítségnyújtások, vagy üzleti kapcsolatok is létrejöhetnek. Szándékosan határoltuk el magunkat az online térben működő "profi" szakmai csoportoktól, mert nem szerettük volna, ha a közösségünkben lévő amatőr, gyakran képzetlen, kevés tapasztalattal rendelkező, de lelkes, és valóban tenni akaró tagokat a mai korra oly jellemző atrocitások érnék. Ezért is neveztük magunkat "bénázók"-nak, hiszen a tagság nagy része még csak most, folyamatában tanulja a vidéki életet, most szerzi meg első tapasztalatait, és igenis vannak elhibázott lépéseink, gyakran igencsak csetlünk-botlunk a vidéki élet terepén. Tisztában vagyunk azzal, hogy senki sem profi egy új életmód elején, egy új szakterületen való elinduláskor, és büszkén vállaljuk, hogy igenis szoktunk "bénázni", de ettől vagyunk mi is emberek. A saját tapasztalataink megosztásával pedig nemcsak tanítjuk egymást a különböző tevékenységekre, de az elfogadó környezetünkben inspirációt, bátorítást is adunk oly sokaknak ahhoz, hogy igenis merjenek elindulni az ismeretlen, de annyira vágyott úton.

A csoport megalakulása óta eltelt években markáns társadalmi bázist, és egyre növekvő kapcsolatrendszert is kiépítettünk. Az egyszerű facebook csoport már több újságcikkben, televíziós és rádióinterjúban megjelent, a Vidéken "bénázók" :) név széles körben ismert ma már, lényegében márkanévnek számít az online és offline térben egyaránt. Közösségünkben nemcsak őstermelők és potenciális vásárlóik vannak, de a pénzügyi területektől a marketingen át a jogi szféráig számos szakma képviselői tették eddig magukévá a csoport értékrendjét. 2021-ben már második alkalommal került megrendezésre a Vidéken Bénázók Országos Találkozója (VBOT), mely nemcsak játékokról, közös főzésről, beszélgetésekről szóló rendezvény, de komoly szakmai előadásokat is tartalmazó rangos esemény. Mindez szintén baráti, elfogadó, és támogató környezetben, ahol egyáltalán nem probléma, ha valakinek kisebb a tudása, vagy akár nem is vidéki gazdálkodó, hanem csak egy városi rajongó. Az országos rendezvényen kívül évente több alkalommal, és több helyszínen alakulnak ki spontán, kis létszámú találkozók, melyeknek gyakran szintén van egy-egy szakmai iránya.

Több alkalommal valósult meg szervezett adománygyűjtés is a csoportban, hiszen ennyi ember között elkerülhetetlen, hogy nehéz helyzetbe kerülő családok is megjelenjenek. Volt, hogy árvízkárokat tudtunk enyhíteni, volt, hogy jövedelemtől elesett családot támogattunk, de olyan is előfordult már, hogy hátrányos helyzetű tagjainknak tudtunk adományokat gyűjteni, és leszállítani. Szívünkön viseljük a termelők és a vidéki ételeket szívesen fogyasztók összekapcsolását is, ezért nemcsak kosárközösségekhez is vagyunk köthetőek, de elindult már termelői piac üzemeltetésére való törekvés is a közösségünkben.

A csoport lényegében már évek óta szervezetten, civil célokat megvalósítva működik, és ez természetesen alakult ki a megalakulásunk óta. Ezért már a 2020-as pandémia megjelenése körüli időszakban felmerült az igény egy nonprofit szervezet létrehozására, akkor nem sikerült az, ami ma megvalósult. 2021. december 16. bejegyezték az egyesületünket.

CSAPATUNK

Alapító tagjaink

Simoncsics Gábor

Elnök

Máthéné Árgyelán Alexandra

Ügyvezető

Somfai Vera

Ügyvezető

Falusiné Péli Melinda

Bábel Vince

Bozsik Fruzsina

Madocsai Szilvia

Végh Beatrix

Tag .

Szárazné Káldi Nikolett

Hujber Máté

Komáromi Csaba

Tag

Szeretnél tagja lenni az egyesületünknek?

Szeretnéd a munkánkat támogatni?